Večerašnja utakmica bila je vrlo bitna za karlovačke odbojkašice. U goste je stigla ekipa ŽOK Drenova, vjerojatni konkurent za ostanak u 1. HOL. Nakon prošlotjedne utakmice u Rijeci koju su obilježile tenzije i loše suđenje, naše su prvoligašice večeras pod velikim pritiskom uspjele odnijeti sva 3 boda i preokrenuti poredak na prvenstvenoj ljestvici. Konačan rezultat bio je 3:1 (25:12, 25:20, 21:25, 25:18).

Zbog velikog uloga, ali i posljedica umora i viroza, Karlovčanke možda večeras nisu odigrale svoju najbolju utakmicu, ali su pokazale veliku želju da na domaćem terenu osvoje bodove i uzvrate za poraz pretrpljen u Rijeci prošli vikend. Nakon potpune dominacije u prvom, pritiska i pada koncentracije u trećem setu, u posljednjem su setu smogle snage da utakmicu završe u svoju korist i osvoje maksimalan broj bodova.

U sljedećem, 2. kolu Lige za ostanak gostuju ponovo u Rijeci, ovaj put kod OK Kostrena.